Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Menü

A NÉMA GYILKOS - a tartós, krónikus GYULLADÁS

vagy baktériumok okozta belső fertőzés, gombatelepek és más okból elvékonyodott bélfal, külső sérülések, balesetek, valamint paraziták és toxinjaik következtében.

Mit tapasztalhatunk ilyen esetekben?

A láz, a fájdalom, a duzzanatok, a gyulladt testrészen tapasztalt hőérzet, esetlegesen már károsodott folyamatok, megváltozott vérsüllyedési érték, felszaporodott fehérjék a vérben és a vizeletben, mind a gyulladások meglétére utalnak.

Ha rövid ideje áll fent az állapot, akkor akutnak tekinthető, amennyiben elhúzódó, mint pl. az érgyulladás, az asztma, az ízületi gyulladások és az emésztőrendszer intoleranciája, ez esetben krónikusként emlegetjük.

A láz nehezíti a vírusok, baktériumok szaporodását és segíti a védekezést szolgáló immunsejtek gyors termelődését. Az öngyógyítás eredményessége is múlhat azon, hogy azonnal csillapítjuk-e a lázat, vagy hagyjuk dolgozni az immunrendszerünket! A problémát a tartós, krónikus gyulladások okozzák, melyek a kor előrehaladtával gyulladt gócokat alakítanak ki a testünkben és ártalmas, megnövekedett szabadgyök termelést okoznak. Ez a szervezetünkben káros folyamatokat indít el és sorozatos megbetegedéseket, autoimmunnak tekintett következményeket és idő előtti öregedést indukál.

A krónikus gyulladás szöveti károsodáshoz vezet és a szervek rossz működését okozza. A tartós gyulladás felelős a legtöbb degeneratív betegségért, mint pl. a rák, a szívbetegség, a érelmeszesedés, cukorbaj, lupus, autoimmun betegségek egész sora, a depresszió, a szorongás és még sok minden más.

A környezeti ártalmak, helytelen táplálkozási szokásaink, kiválasztószerveink leterheltsége és feldolgozatlan lelki problémáink lassú gyulladásos folyamatokat indíthatnak el az emésztőrendszerünkben. Sokszor pont ezek a beleinkben lévő emésztetlen és emészthetetlen méreganyagok, lerakódások, amelyek befolyásolják az életünket és egészségünket.

Mik ezek a tünetek?

Testünk többféle módon jelzi a változásokat. Pl.: fáradékonyság, fejfájás, keringési zavar, bőrtünetek jelennek meg, allergiás reakciók alakulnak ki, emésztésünk tökéletlenné válik, mivel bélflóránk egyensúlya felborul, illetve mozgásszervi panaszaink jelentkezhetnek.

Mi okozhat krónikus gyulladást?

h i r d e t é s

Amikor a bélfal rossz állapota miatt rosszul emésztett étel, vagy baktériumok kerülnek a hasüregbe, akkor ott gyulladás jön létre. Ha ez folyamatossá válik, akkor kialakul egy állandó lokális gyulladásos állapot. Ezek következményei lehetnek ízületi, vagy bőrgyulladások, keringést érintő és nőgyógyászati panaszok, de a káros hatások elérhetik az idegrendszert is, ahol komoly károsodásokat okozhatnak. (Pl. Parkinson kór, vagy Alzheimer kór)

A gyulladás mellékhatásai lehetnek pl.:

Méreganyag kiválasztás akadályoztatottsága, vérképzőszervi problémák miatti kevesebb fehérvérsejt termelődése, a beteg lesoványodása, fehérjehiány, sőt a visszafogott, alig érzékelhető gyulladás is ide tartozik. Ez utóbbi esetben nem indulnak be az öngyógyító folyamatok, az alapbetegség nehezen azonosítható. Máskor az fordulhat elő, hogy a szervezet a kórokozók jelenlétére túlzott reakcióval válaszol. Az életünk minősége, az egészségi állapotunk, az érzelmeink, az erőnlétünk attól függ, hogy szervezetünkben az egészséget biztosító baktériumok vannak túlsúlyban, vagy az egészségre károsak? Az antibiotikumok, a környezeti hatások, a táplálékaink egy része és a stressz pusztítják a bélflóránkat, a természetes gyulladáscsökkentő növények azonban segíthetnek a panaszokat természetes és egészséges módon enyhíteni.

Ilyenek például a fehér fűz, a gyöngyvessző, a kurkuma, az ördögkarom, vagy a babérlevél, a fekete ribizli, a lucfenyő és az erdei fenyő, a citrom-eukaliptusz, a nyírfa, a kúszó fajdbogyó, a lucerna, vagy a kamilla, illetve a kakukkfű, az oregánó, a csalán, a mályva és a zsurló, utóbbiak gyógyteaként.

Folytathatnánk a sort zöldségeink és gyümölcseink gyulladáscsökkentő hatásával: legismertebbek a tőzegáfonya, a gránátalma, a homoktövis, a cékla, az almapektin, a meggy, az áfonya, a szőlő, az ananász, stb.

A túl savas környezet kedvez a gyulladásoknak. A táplálékkiegészítők két fajtája járul hozzá a gyulladások enyhítéséhez: ezek az omega-3 zsírsavak és a bázikus ásványi anyagok. Az omega-3 zsírsavak lehetővé teszik a szervezet számára, hogy gyulladásgátló molekulákat termeljen. Ezeket az omega-3 zsírsavakat növényi olajokban találjuk meg. Az omega-3 zsírsavakban leggazdagabb olajok a perilla-, a dió-, a szója-, a repce- és a lenolaj. A zsíros halak (lazac, makréla, szardínia, hering) is tartalmazzák.

Az említett másik gyulladáscsökkentő körbe tartoznak a bázikus (alkáli) ásványok. A bázikus ásványi anyagok (nátrium, kálium, magnézium, vas, mangán) semlegesítik a fölösleges savakat.

Mit tehetünk a gyulladások kialakulása ellen?
Minden nap fogyasszunk elegendő és tiszta, vagy tisztított vizet! Ételeink készítéséhez használjunk adalékmentes, kezeletlen, valódi kősót és minél többféle fűszert! Ha szükséges, természetes hatóanyagokkal segítsük a szervezetünk méreganyag kiválasztási folyamatait, alkoholt mértékletesen fogyasszunk, ne használjunk tudatmódosító szereket, lehetőleg ne dohányozzunk és kerüljük a szmogos környezetet! Az élelmiszerek vásárlásánál a zöldséget, gyümölcsöt inkább a termelőtől, húst, húskészítményeket egy megbízható hentestől vásároljunk! Hanyagoljuk a tej és tejtermékek fogyasztását, ne együnk minden nap pékárut és lehetőleg teljes őrlésű lisztből készülteket válasszunk! Keressünk GMO, adalék, szója és hozzáadott cukortól mentes nyersanyagokat és félkész ételeket!
Évente egyszer-kétszer végezzünk módszeres Teljes Test Tisztítást ! Ki kell takarítani a mérgeket, toxinokat, a nehézfémeket, permetszer maradványokat, a parazitákat és helyre kell állítani a szervezet folyamatait.

https://www.vitajuice.hu/blog-3/eljott-a-ttt-ideje-vagyis-farsang-alatt-a-test-teljes-tisztitasae-45

Ezután fel kell tölteni a gyakran kiürülő raktárakat ásványokkal, vitaminokkal, mikroelemekkel és szervezetünk számára fontos vegyületekkel.
Ez különösen fontos azért, mert a megváltozott testi és szervi működés mögött gyakran „csak” valamilyen hiányállapot áll !
A gyümölcsöket és zöldségeket lehetőleg nyersen fogyasszuk, figyeljünk rá, hogy testünk ph-ja mindig optimális, vagy enyhén lúgos legyen!

Javasolt a koncentrált hatóanyag bevitel, mert az élelmiszerekkel nem tudunk naponta elegendő mennyiséget
bejuttatni a szervezetbe! Válasszunk organikus készítményeket, melyeket felismer és 100 %-ban hasznosít a szervezetünk! A mozgás bármilyen formája segít, hogy a sejtekhez el is jussanak a hatóanyagok., egyúttal megelőzzük, vagy kezeljük a keringésünket és mozgásunkat érintő fájdalmas gyulladásokat.
Megelőzésként és életkorunk előrehaladtával rendszeresen ajánlott természetes és mellékhatásmentes gyulladáscsökkentőket fogyasztani, mint pl. a Valódi Ezüst és Aranyoldat.            
https://www.vitajuice.hu/gyogyvizek-102